Budowa domu w Gliwicach 

Planujesz budowę domu na terenie Gliwic lub pobliskich, śląskich miast? Na początkowym etapie powinieneś nawiązać współpracę z profesjonalną firmą geodezyjną, która bardzo dobrze zna ten region. Sprawdź, które z lokalnych biur geodezyjnych wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i wysoką jakością świadczonych usług.  

 

Budowa domu – pomiary geodezyjne 

Pomiary geodezyjne są niezwykle istotnym etapem budowy domu. Osoby decydujące się na realizację konkretnej inwestycji budowlanej, mają obowiązek skorzystania z usług specjalisty w tej dziedzinie podczas wytyczania obiektu w terenie, sporządzania mapy do celów projektowych oraz podczas pomiarów powykonawczych.  

 

Warto zaznaczyć, że wyżej wymienione zadania może wykonać dla nas wyłącznie geodeta posiadający odpowiednie uprawnienia. Współpraca z fachowcem rozpoczyna się od stworzenia przez niego mapy do celów projektowych – na jej podstawie architekt jest w stanie odpowiednio rozplanować umiejscowienie naszego przyszłego domu na zakupionej działce. Kolejnym zadaniem geodety jest wytyczenie budynku. Fachowiec może rozpocząć niezbędne pomiary po uzyskaniu wymaganych pozwoleń - wtedy też rozpoczynają się prace budowlane. Niezwykle istotne jest, by dany obiekt został wytyczony zgodnie z uprzednio zatwierdzonym projektem zagospodarowania działki. Swego rodzaju potwierdzeniem dokonanych przez geodetę pomiarów jest odpowiedni zapis w dzienniku budowy.  

 

Pomoc geodety niezbędna jest także po zakończeniu wszelkich prac budowlanych – etap ten nazywany jest inwentaryzacją powykonawczą. Wtedy to fachowiec sprawdza, czy realizacja danej inwestycji budowlanej była zgodna z projektem zagospodarowania działki oraz pozostałymi założeniami. Aby budynek mógł zostać oddany do użytkowania, geodeta powinien sporządzić także nowe mapy, które będą uwzględniać obiekt oraz przyłącza gazowe, wodne, energetyczne i kanalizacyjne. 

 

Jakiego geodetę z Gliwic wybrać? 

Jesteś ze Śląska i fachowej firmy, która precyzyjnie wykona dla Ciebie niezbędne pomiary podczas budowy domu? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Geodezji Wektor – to posiadający niezbędne uprawnienia geodeci z Gliwic. Wyróżnia ich: 

  • solidność, 

  • terminowa realizacja zleceń, 

  • przystępne warunki cenowe 

  • wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług geodezyjnych.  

Geodezja Wektor wykorzystuje nowoczesny sprzęt, co stanowi gwarancję precyzji i staranności pomiarów wykonywanych dla klientów. Posiadane uprawnienia zawodowe pozwalają im świadczyć usługi ze wszystkich sfer geodezji. Oferta tego obejmuje: tyczenie budynków, podział i rozgraniczenie nieruchomości, mapy projektowe, wznowienie znaków granicznych działki oraz pomiary powykonawcze.