Atrakcje regionu

Zastanawiasz się, jakie miejsca warto odwiedzić w naszym regionie? Na blogu Lokalizm.pl znajdziesz zestawienie najlepszych lokali gastronomicznych, obiektów hotelowych i atrakcji turystycznych. Polecamy miejsca jedyne w swoim rodzaju - gwarantujemy, że na jednej wizycie się nie skończy! 

Szlaki górskie w Beskidzie Żywieckim

Nasze polskie góry są częstym celem zarówno dłuższych wakacyjnych urlopów, jak i weekendowych wycieczek. Szczególnie atrakcyjne szlaki górskie można znaleźć w Beskidzie Żywieckim. Sprawdź jak prezentuje się mapa górskich szlaków turystycznych tego regionu.

Najlepsze restauracje na Śląsku

Na Śląsku naprawdę można dobrze zjeść! Przekonaj się o tym sam i zapoznaj się z zestawieniem najlepszych restauracji na Śląsku. Jeśli następnym razem tam zawitasz, od razu będziesz wiedział, gdzie podają najlepsze śniadania, w której restauracji rozsmakujesz się w smakołykach lokalnej kuchni oraz

Śląskie spojrzenie na architekturę

Z czym kojarzy Ci się Śląsk? Zdecydowana większość z Was bez wahania odpowie: kopalnie, huty, górnicy i hutnicy oraz przemysł – i będziecie mieć rację. Jednak współczesna architektura śląska – głównie za sprawą funduszy unijnych, inicjatyw społecznych prezydentów miast oraz konkursów –

10 miejsc do zabawy w Częstochowie i okolicy

Rozglądasz się za atrakcyjnymi miejscami dla najmłodszych w Częstochowie? Twoje dziecko ma ochotę wyszaleć się na sali zabaw lub pójść na spacer, a może chcecie urządzić sobie wycieczkę poza granice miasta? Podsuwamy kilka propozycji do wykorzystania!