Najlepsze restauracje na Śląsku

Na Śląsku naprawdę można dobrze zjeść! Przekonaj się o tym sam i zapoznaj się z zestawieniem najlepszych restauracji na Śląsku. Jeśli następnym razem tam zawitasz, od razu będziesz wiedział, gdzie podają najlepsze śniadania, w której restauracji rozsmakujesz się w smakołykach lokalnej kuchni oraz które miejsce wyróżnia się najkorzystniejszymi cenami. Weź udział w kulinarnej podróży po tym regionie Polski!

 

Kameralna

Analizując najlepsze restauracje na Śląsku nie sposób pominąć tej, która mieści się w Pszczynie. Restauracja Kameralna, to miejsce w którym polska kuchnia lokalna nabiera nowego kształtu, dzięki autorskim pomysłom znakomitych kucharzy. Całości dopełnia fakt, że wszystkie potrawy wytwarzane są z produktów od miejscowych producentów.

 

Astoria

Miejsce to cieszy się dużą popularnością zarówno w Częstochowie, jak i okolicach. Często wybierane jest ono na organizację okolicznościowych imprez oraz konferencji. Można znaleźć tam szeroki wybór dań i napojów, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających gości. Interesujące jest również to, że znajdując się w tej właśnie restauracji można poczuć prawdziwy klimat międzywojennej Polski.

 

Brick Krakowska 18

Ta restauracja mieści się w Tarnowskich Górach. Miejsce to wyróżnia się wyjątkowym wnętrzem, zaprojektowanym ze szczególną uwagą, nawet o te najdrobniejsze szczegóły. Duża dbałość o klienta wyraża się również w doskonałej obsłudze, która zasługuje na pochwałę i bezapelacyjnie wpływa na renomę tej restauracji. Zadbano tam praktycznie o każdy najdrobniejszy szczegół, co przejawia się także w niezwykłym smaku dostępnych tam potraw.

 

Lokalizacja Bistro

Natomiast ta restauracja zajmuje wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Tychów. To idealne miejsce na śniadanie, lunch lub lekki obiad. W swojej ofercie bistro posiada kanapki, burgery, zupy, sałatki, risotta oraz makarony. Dużą popularnością cieszy się również tak zwane danie dnia. Znaleźć tam można także słodkie małe co nieco na deser.

 

U Babuni

Będąc w Katowicach warto zajrzeć do tej restauracji. Szczególnie, jeśli jest się wielbicielem tradycyjnych potraw. To właśnie tam, jak już wskazuje sama nazwa, można spotkać dania, które w smaku kojarzą się z tymi, które zjadamy w domu naszej babci. Największy atut tej restauracji to rodzinna i domowa atmosfera, w której tradycyjne dania polskiej kuchni smakują jak nigdzie indziej.

 

Jak widać Śląsk wręcz obfituje w różnorodne ciekawe miejsca, w których można jednocześnie najeść się oraz spędzić czas w przyjemnej atmosferze. Restauracje na Śląsku oferują swoim gościom tak rozmaite pyszności, że każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Zarówno łasuch, jak i osoba dbająca o linię. Zatem udaj się do jednej z tych restauracji, smakuj najlepsze jedzenie i odkrywaj Śląsk od kuchni.